Driada.eu

Drewno z duszą

WIESZAKI DO PRZEDPOKOJU

 

Na bazie naszych drewnianych paneli dekoracyjnych można stworzyć efektowny i praktyczny wieszak ścienny.

W połączeniu z drewnianą skrzynią zyskasz siedzisko oraz miejsce do przechowywania obuwia i odzieży.

Pomożemy Ci zagospodarować ścianę lub narożnik przedpokoju tak, żeby wykorzystać całą dostępną przestrzeń i stworzyć niepowtarzalną aranżację z drewnem w roli głównej.

Aby zamówić wieszak z siedziskiem:

1.) Wybieramy model wieszaka i jego wymiary.

Oferujemy szereg wzorów paneli z różnej szerokości listewek, w różnych odstępach, w ramie lub bez niej.  Wszystkie wzory można obejrzeć tutaj.

Maksymalna wysokość pojedynczej ścianki to 300cm.
Zawsze podajemy całkowitą wysokość panelu, mierzoną od ziemi.
Głębokość całkowita konstrukcji = głębokość skrzyni + grubość ścianki (4cm w przypadku modeli z ramą lub 3cm w przypadku wzorów bez ramy)

Modele bez ramy posiadają listwy pionowe przykręcane od tyłu do skrzyni, a listewki poziome zaczynają się powyżej wieka (w związku z czym z tyłu skrzyni widoczne jest mocowanie pergoli). Z kolei modele z ramą posiadają listewki na całej wysokości (również za skrzynią).

Aby dostosować wieszak do swoich potrzeb, wybieramy dodatki takie jak:

* haczyki zawieszane (zawieszane w dowolnym miejscu)

* haczyki przykręcane (montowane na stałe)

* półki

* skrzyneczki/pojemniki drewniane

* pojemniki plastikowe

2.) Wybieramy rozmiar i wykończenie skrzyni

Skrzynie wykonujemy ręcznie z desek o grubości aż 2.8cm, co sprawia, że są wyjątkowo trwałe, nie uginają się pod ciężarem. Mogą zatem służyć do przechowywania ciężkich przedmiotów, jak również pełnić rolę siedziska.

Podając wymiary skrzyni, prosimy o informację, czy jej wysokość ma być dokładnie taka, jak podana, czy też mamy ją dostosować do szerokości desek (żeby całość składała się z pełnych desek tej samej szerokości). Za zwyczaj stosujemy deski szerokości 6.8cm, zatem wysokość przy zachowani pełnych desek powinna być wielokrotnością 6.8cm + wieko i nóżki.

Szerokość skrzyni może być taka sama lub inna niż szerokość wieszaka (np. gdy chcemy, aby ścianka objęła całą szerokość przedpokoju, a kufer tylko jej część lub odwrotnie – aby siedzisko miało wieszak tylko do połowy szerokości).

Domyślnie, podane wymiary traktujemy jako zewnętrzne, czyli ilość miejsca w środku skrzyni będzie mniejsza o grubość ścianek, wieka i innych elementów konstrukcyjnych. Jeżeli zależy Ci na tym, aby skrzynia pomieściła przedmioty o konkretnych wymiarach, zaznacz w wiadomości, że podane wymiary są minimalnymi wymiarami wewnętrznymi skrzyni – wówczas dostosujemy wymiary końcowe do tych wytycznych. Jeżeli istnieją jednocześnie jakieś ograniczenia maksymalnych wymiarów zewnętrznych (np. szerokość balkonu) – również koniecznie nas o tym poinformuj. 

Wykończenie standardowe (domyślnie):

* drewno świerkowe, deski grubości 28mm;

* nóżki drewniane wysokości ok. 3cm

* wieko na zawiasach ze stali ocynkowanej, wystające ok. 1-2cm z przodu skrzyni (dla łatwiejszego otwierania przy braku uchwytów)

* dno skrzyni pełne, bez szczelin pomiędzy deskami.

Opcje dodatkowe (na życzenie):

* drewno modrzewiowe;

* szczotkowanie powierzchni skrzyni;

* nóżki metalowe lub drewniane dowolnej wysokości;

* kółka proste lub skrętne z blokadą jazdy;

* rączki drewniane, metalowe albo ze sznurka jutowego (po bokach, ułatwiające przestawianie skrzyni i/lub w wieku dla łatwiejszego otwierania);

* wieko zdejmowane (bez zawiasów);

* ozdobne okucia w kolorze czarnym;

* podnośniki pneumatyczne;

* łańcuch zapobiegający odchylaniu się wieka do tyłu (zamiast podnośników);

* skobel do kłódki;

* przegrody (montowane na stałe lub wyjmowane).

3.) Wybieramy kolor skrzyni oraz ścianki

Wszystkie nasze wyroby wykonujemy z drewna heblowanego i starannie szlifujemy.
Dodatkowo, możemy je pomalować na wybrany kolor. Dostępne preparaty wraz z paletami kolorów znajdziesz tutaj.
Możemy całość zaimpregnować na ten sam kolor lub też skrzynia może mieć inny kolor niż ścianka, podobnie dodatki (półki, skrzynki itp.).

4.) Piszemy zapytanie o wycenę, a w nim:

– wymiary (szerokość i wysokość całkowita ścianki; głębokość, szerokość i wysokość samej skrzyni) – można załączyć rysunek lub zdjęcie;
– potrzebna ilość;
– wybrany model ścianki (możemy zrobić wycenę dla kilku opcji – prosimy podać wszystkie, które Państwa interesują);
– wybrany kolor impregnatu;
– ewentualne dodatki do skrzyni (kółka, rączki itp.) oraz do ścianki (ilość i rodzaj haczyków, skrzynki wiszące, półki itp.);
-przybliżoną lokalizację (istotne w przypadku wyceny kosztów dostawy większych zamówień) lub informację o chęci odbioru osobistego w Józefowie pod Warszawą.

GALERIA NASZYCH REALIZACJI:

Modele w podpisach według wzornika (jeżeli w nazwie wzoru jest ukośnik, np. C02/15 – oznacza to, że wzór C02 został zmodyfikowany na życzenie Klienta, a wartość po prawej dotyczy prześwitu w milimetrach)