Driada.eu

Drewno z duszą

Strona główna 9 OGRÓD 9 PERGOLE I TREJAŻE

PERGOLE I TREJAŻE

Pergole drewniane to nasza specjalność – wykonujemy je ręcznie z litego drewna, dzięki czemu każda sztuka jest wyjątkowa, niepowtarzalna i dostosowana do Twoich potrzeb.

Solidna konstrukcja w połączeniu z urozmaiconym wzornictwem to piękny wygląd i funkcjonalność na długie lata.

Nasze produkty mogą służyć jako:

*podpory dla roślin ogrodowych,

*panele dekoracyjne montowane na elewacji,

*parawany/ścianki działowe.

*zabudowy tarasu lub balkonu,

*przęsła ogrodzeniowe.

Jak zamówić pergolę na wymiar krok po kroku:

 


1.) Wybieramy model pergoli i jej wymiary.

Oferujemy szereg wzorów kratek z różnej szerokości listewek, w różnych odstępach, w ramie lub bez niej.  Wszystkie wzory można obejrzeć tutaj.

Maksymalna wysokość pojedynczej pergoli to 300cm.

Zawsze podajemy całkowite wymiary zewnętrzne konstrukcji (jeżeli zamówienie będzie obejmowało pergole narożną lub elementy dodatkowe jak nóżki, dostosujemy wymiary poszczególnych elementów do zadanych wymiarów maksymalnych). Z uwagi na to, że drewno “pracuje”, zawsze należy zostawić kilka cm zapasu, czyli tzw. luz montażowy.


2.) Wybieramy mocowanie pergoli oraz dodatki

W zależności od przeznaczenia, oferujemy panele samodzielne lub w połączeniu z jednym z poniższych systemów zamocowań:

drewniane nóżki-wsporniki, pozwalające w prosty sposób posadowić ściankę w postaci wolnostojącego parawanu, który można w każdej chwili przesunąć bez potrzeby demontażu;

zawiasy metalowe, pozwalające na łączenie ścianek ze sobą i ustawianie pod kątem na zasadzie parawanu;

* zawieszki montowane z tyłu, do zawieszenia pergoli na ścianie;

drewniana skrzynia lub donica przymocowana od dołu do ścianki (dowiedz się więcej o naszych pergolach z donicą oraz ze skrzynią);

* słupki o przekroju 60x60mm, które mogą służyć do mocowania pojedynczych pergol lub szeregu przęseł;

* stalowe kotwy wbijane lub przykręcane do osadzania w gruncie lub na twardym podłożu słupków lub samych pergol.

Dostępne są też dekoracyjne dodatki do pergol (półki, kwietniki, haczyki i wiele innych). Ich szczegółowe opisy znajdziesz tutaj.


3.) Wybieramy kolor impregnatu

Wszystkie nasze wyroby wykonujemy z drewna heblowanego i starannie szlifujemy.
Dodatkowo, możemy je pomalować na wybrany kolor. Dostępne preparaty wraz z paletami kolorów znajdziesz tutaj.
Możemy całość zaimpregnować na ten sam kolor lub też pergola może mieć inny kolor niż dodatki (półki, wsporniki itp.).


4.) Piszemy zapytanie o wycenę, a w nim:

– wymiary (szerokość i wysokość całkowita pergoli) – można załączyć rysunek lub zdjęcie;
– potrzebna ilość;
– wybrany model pergoli (możemy zrobić wycenę dla kilku opcji – prosimy podać wszystkie, które Państwa interesują);
– wybrany kolor impregnatu;
– ewentualne dodatki (doniczki wiszące, półki, kwietniki, girlandy itp.);
-przybliżoną lokalizację (istotne w przypadku wyceny kosztów dostawy większych zamówień) lub informację o chęci odbioru osobistego w Józefowie pod Warszawą.

 

WARTO WIEDZIEĆ

Przy montażu trejaży do barierki balkonu, jeżeli jego wysokość przewyższa ponad dwukrotnie wysokość balustrady, zalecane jest dodatkowe trwałe przytwierdzenie go do ściany i/lub sufitu (ze względów bezpieczeństwa).

W wyjatkowo wietrznych miejscach, zalezamy montaż pergol za pomocą słupków min. 5x5cm zakotwionych do podłogi i sufitu (nadległego balkonu). W taki sposób można też montować pergole, które nie sięgają do samej ziemi, a jedynie np. powyżej balustrady) 

W miejscach narażonych na porywy wiatru, nóżki-wsporniki mogą być jedynie dodatkową stabilizacją pergoli, gdyż konieczne jest jej trwałe zamocowanie w celu zabezpeuczenia przed przewróceniem. Nie zalecamy też stosowania systemów rozporowych w ściankach użytkowanych na zewnątrz.

Montaż kotew bezpośrednio do pergoli wymaga zastosowania specjalnych kantówek (najmniejsze kotwy wbijane dostępne na rynku mają przektórj 45x45mm). Dlatego jeżeli planujesz mocować pergolę na kotwach (zakupionych u nas lub we własnym zakresie), koniecznie nas o tym poinformuj. 

Montaż pezpośrednio na kotwach zalecany jest przy niewielkich rozmiarach pergoli lub w przypadku gdy za nią znajduje się ściana lub ogrodzenie, które będzie dodatkowym podparciem pergoli. Przy dużych konstrukcjach montowanych na otwartej przestrzeni, zalecamy montaż pergol do zakotwionych słupków o przekroju 6x6cm i wysokości ok. 10cm wększej niż pergole (żeby zapewnić odstęp pomiędzy wilgotnym gruntem a pergolą).

Nie wszystkie dodatki pasują do wszystkich modeli ścianek, dlatego prosimy pytać o możliwe połączenia.

Do zamówienia dołączamy wkręty montażowe niezbędne do połączenia elementów objętych zamówieniem, czyli np. do przykręcenia nóżek, kotew, słupków czy połączenia paneli narożnych. Mocowania do ścian, barierek i elementów nieobjętych zamówieniem należy zakupić we własnym zakresie.

Jeśli chcesz ustawić kilka pergol bez ramy obok siebie, możemy wykonać do nich dodatkowe deseczki pionowe w wybranym kolorze, którymi zamaskujesz łączenia pomiędzy poszczególnymi przęsłami.

GALERIA NASZYCH REALIZACJI:

Modele w podpisach według wzornika (jeżeli w nazwie wzoru jest ukośnik, np. C02/15 – oznacza to, że wzór C02 został zmodyfikowany na życzenie Klienta, a wartość po prawej dotyczy prześwitu w milimetrach)

Driada.eu