Driada.eu

Drewno z duszą

Impregnaty Remmers

do drewna stosowanego na zewnątrz

Oleje Remmers

do drewna stosowanrgo we wnętrzach

Impregnaty Njord

do wnętrz i na zewnątrz

Dlaczego i czym impregnujemy drewno?

Drewno świerkowe narażone na działanie wilgoci i/lub czynników atmosferycznych wymaga bezwzględnie odpowiedniego zabezpieczenia. Elementy drewniane we wnętrzach nie muszą być impregnowane, ale zastosowanie odpowiednich preparatów uszlachetniających drewno przedłuża ich żywotność i odporność np. na zabrudzenia podczas użytkowania. Daje też możliwość zabarwienia drewna na wybrany kolor.

Na życzenie Klienta możemy przygotować drewno do samodzielnego malowania lub też zaimpregnować na wybrany kolor. Stosujemy wyłącznie sprawdzone impregnaty renomowanych firm. Do zamówienia zawsze dołączamy próbkę impregnatu w odpowiednim kolorze do ewentualnych poprawek pomontażowych.

Drewno użytkowane całorocznie na zewnątrz wymaga regularnej konserwacji celem zachowania swoich właściwości i walorów estetycznych. Zalecane jest, aby przynajmniej raz do roku sprawdzić stan powłoki i w miarę potrzeb powtórzyć impregnację. W przypadku kolorów transparentnych można do tego celu użyć tego samego preparatu, którym drewno było pierwotnie impregnowane lub (jeżeli kolor nadal jest zadowalający, a chcemy jedynie odświeżyć jego wygląd) można zastosować bezbarwny impregnat. Możliwe jest także zastosowanie ciemniejszego odcienia na już istniejącą powłokę. Ciemne kolory odznaczają się największą trwałością, natomiast kolory jasne (w szczególności biały) wymagają zwykle częstszej konserwacji.

Z uwagi na to, że drewno “pracuje”, czyli może z czasem nieznacznie zmieniać swoje wymiary, łączenia desek mogą wymagać dodatkowych poprawek w trakcie użytkowania. W tym przypadku zalecamy stosowanie tego samego preparatu, którym była impregnowana całość.

Na życzenie możemy wykonać dodatkowe zabiegi na powierzchni drewna, jak: opalanie, szczotkowanie lub postarzanie (częściowe szlifowanie po zabarwieniu).