Driada.eu

Drewno z duszą

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania odnośnie naszych usług.

Jeżeli nadal będziesz mieć wątpliwości, zachęcamy do kontaku mailowego.

Czy można zamówić produkty na dowolny wymiar?

Tak, wszystkie nasze wyroby wykonujemy na wymiar. Nieraz ze względów technicznych lub logistycznych konieczne jest podzielenie większych konstrukcji na mniejsze elementy, natomiast wszystkie szczegóły są ustalane indywidualnie na etapie wyceny.

Czy jest możliwość wykonania pomiarów u Klienta?

Nie, nie wykonujemy pomiarów. Wszystkie wyroby produkujemy na podstawie wymiarów przekazanych nam przez Klienta.

Czy istnieje możliwość zamówienia dostawy z montażem?

Nie, nie posiadamy w ofercie usługi montażu.

Czy dostawa obejmuje wniesienie?

Nie zawsze. Niewielkie przesyłki (np. doniczki do 30kg, pergole do obwodu 200cm) wysyłane za pośrednictwem firm kurierskich są dostarczane pod drzwi. Natomiast przedmioty powyżej 40kg (duże skrzynie i donice) lub przekraczające wymiary standardowej przesyłki kurierskiej (w szczególności większe pergole) wydawane są Odbiorcy z samochodu dostawczego. Jeżeli dla danego zamówienia jest dostępna usługa wniesienia do mieszkania, jest ona wyszczególniona w ofercie jako osobna pozycja.

Czy produkty dostarczane są w całości skręcone?

Wszystkie pergole, ścianki, donice i skrzynie wysyłamy w całości, gotowe do użytku. Jedynie niektóre konstrukcje składające się z kilku niezależnych elementów (np. obudowy klimatyzatorów, grzejników itp) są wysyłane w postaci kompletnych ścianek, które należy na miejscu ze sobą skręcić. Zawsze dołączamy do przesyłki wszelkie niezbędne wkręty. Donice i skrzynie z pergolami pakowane są osobno – wystarczy przykręcić pergolę do donicy lub skrzyni przy pomocy załączonych wkrętów.

 

Jaki jest termin realizacji zamówień?

Termin realizacji jest ustalany indywidualnie – podajemy go zawsze w wycenie. W zależności od obłożenia grafiku, wielkości zamówienia oraz tego, czy obejmuje ono impregnację czy drewno surowe, termin realizacji wynosi zwykle od 10 do 60 dni roboczych.

Co to są dni robocze?

Są to wszystkie dni w miesiącu z wyłączeniem sobót, niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy (np. świąt). Przykładowo, licząc od 1 czerwca 2022 roku, 30 dni roboczych mija 14 lipca 2022 roku.

Od kiedy liczony jest termin realizacji?

Termin realizacji jest liczony od dnia księgowania wpłaty za zamówienie (całości lub zadatku w wysokości minimum 50% wartości zamówienia). Jest to przewidywany termin udostępnienia zamówienia do odbioru (w przypadku odbioru osobistego) lub wysyłki (czyli przekazania firmie kurierskiej lub spedycyjnej).

Czy jest dostępny cennik produktów?

Nie, z uwagi na specyfikę produkcji na wymiar oraz dynamiczną sytuację na rynku surowców, ceny ustalane są indywidualnie i przedstawiane Klientowi w postaci oferty dedykowanej. Z uwagi na skokowe zmiany cen drewna, termin ważności wyceny wynosi 5 dni od momentu jej otrzymania. Po tym czasie może być konieczne sporządzenie ponownej wyceny. Jedynie terminowe opłacenie zamówienia na podstawie otrzymanej faktury pro-forma daje gwarancję trwałej rezerwacji ceny.

Czy istnieje możliwość zakupienia gotowych produktów dostępnych od ręki?

Nie, wszystkie wyroby produkujemy na zamówienie.

Gdzie można obejrzeć wzorniki kolorów?

Wzorniki można obejrzeć w naszej siedzibie w Józefowie pod Warszawą po wcześniejszym umówieniu się. Istnieje też możliwość zamówienia próbek drewna pomalowanych na wybrany kolor – w tym celu prosimy o kontakt mailowy. Ponadto, palety kolorów firmy Remmers są dostępne w punktach dystrybucji oraz niektórych hurtowniach drewna.

Driada.eu