Driada.eu

Drewno z duszą

Strona główna 9 OGRÓD 9 SKRZYNIE Z PERGOLĄ

SKRZYNIE Z PERGOLĄ

Solidna zamykana skrzynia z pergolą, starannie wykonana z litego drewna świerkowego.

Polecana zarówno do domu, jak i do ogrodu lub na balkon.

Skrzynia z pergolą to idealne rozwiązanie gdy chcemy:

* dyskretnie zabudować taras bądź balkon, zyskując jednocześnie siedzisko;

* zasłonić nieestetyczną ścianę lub ogrodzenie, zyskując miejsce na przechowywanie narzędzi ogrodowych, zabawek i innych drobiazgów.

* uzyskać efekt maskujący i odgradzający ogród lub jego fragment bez konieczności trwałej ingerencji w podłoże lub istniejącą infrastrukturę.

* oddzielić część pomieszczenia, zyskując, oprócz przepierzenia, także praktyczny schowek.

Jak zamówić skrzynię z pergolą krok po kroku:

1.) Wybieramy model pergoli i jej wymiary.

Oferujemy szereg wzorów kratek z różnej szerokości listewek, w różnych odstępach, w ramie lub bez niej.  Wszystkie wzory można obejrzeć tutaj.

Maksymalna wysokość pojedynczej pergoli to 300cm.
Zawsze podajemy całkowitą wysokość pergoli, mierzoną od ziemi.
Głębokość całkowita konstrukcji = głębokość skrzyni + grubość pergoli (4cm w przypadku modeli z ramą lub 3cm w przypadku wzorów bez ramy)

Modele bez ramy posiadają listwy pionowe przykręcane od tyłu do skrzyni, a listewki poziome zaczynają się powyżej wieka (w związku z czym z tyłu skrzyni widoczne jest mocowanie pergoli). Z kolei modele z ramą posiadają listewki na całej wysokości (również za skrzynią).

Dostępne są też dekoracyjne dodatki do pergol (półki, kwietniki, haczyki i wiele innych). Ich szczegółowe opisy znajdziesz tutaj.


2.) Wybieramy rozmiar i wykończenie skrzyni

Skrzynie wykonujemy ręcznie z desek o grubości aż 2.8cm, co sprawia, że są wyjątkowo trwałe, nie uginają się pod ciężarem i stanowią stabilną podporę dla pergoli.
Standardowo skrzynie posiadają nóżki wysokości 3cm, które opcjonalnie możemy zamienić na kółka metalowo-kauczukowe.

Inne dostępne opcje dodatkowe:
* rączki drewniane, metalowe albo ze sznurka jutowego (po bokach, ułatwiające przestawianie skrzyni i/lub w wieku dla łatwiejszego otwierania);
*poszerzone wieko (pokrywa wystająca ok. 1-2cm z przodu skrzyni dla łatwiejszego otwierania w przypadku braku rączek);
* podnośniki pneumatyczne;
*skobel do kłódki;
*ozdobne czarne okucia (standardowo montujemy zawiasy ze stali ocynkowanej);

* dno ze szczelinami odpływowymi
* wyłożenie folią hydroizolacyjną, chroniącą drewno przed wpływem gromadzącej się wody opadowej (skrzynia nigdy nie będzie w 100% wodoszczelna, wszycie folii nie daje gwarancji, że woda nie dostanie się do środka).

Szerokość skrzyni może być taka sama lub inna niż szerokość pergoli (np. gdy chcemy, aby pergola objęła całą szerokość balkonu, a kufer tylko jej część lub odwrotnie – aby siedzisko miało pergolę tylko do połowy szerokości).

Podając wymiary skrzyni, prosimy o informację, czy jej wysokość ma być dokładnie taka, jak podana, czy też mamy ją dostosować do szerokości desek (żeby całość składała się z pełnych desek tej samej szerokości).
Domyślnie, podane wymiary traktujemy jako zewnętrzne, czyli ilość miejsca w środku skrzyni będzie mniejsza o grubość desek, wieka i innych elementów konstrukcyjnych. Jeżeli zależy Ci na tym, aby skrzynia pomieściła przedmioty o konkretnych wymiarach, zaznacz w wiadomości, że podane wymiary są minimalnymi wymiarami wewnętrznymi skrzyni – wówczas dostosujemy wymiary końcowe do tych wytycznych. Jeżeli istnieją jednocześnie jakieś ograniczenia maksymalnych wymiarów zewnętrznych (np. szerokość balkonu) – również koniecznie nas o tym poinformuj. 

Ewentualna wyściółka z folii ma za zadanie chronić drewno wewnątrz skrzyni przed wpływem gromadzącej się wody opadowej (lub wilgotnej ziemi w przypadku używania jej jako donicy). Nie zapewnia ona natomiast 100% wodoszczelności skrzyni (zwłaszcza w przypadku wieka, z uwagi na obecność ruchomych zawiasów). Dlatego jeżeli skrzynia ma być wystawiona na działanie czynników atmosferycznych, przedmioty przechowywane w niej (narzędzia, zabawki itp.) powinny być przystosowane do użytku na zewnątrz lub przechowywane w wodoszczelnym pokrowcu (w szczególności poduszki, koce). Warto wówczas rozważyć zamówienie skrzyni z otworami odpływowymi (żeby woda nie gromadziła się na folii na dnie).


3.) Wybieramy kolor skrzyni oraz pergoli

Wszystkie nasze wyroby wykonujemy z drewna heblowanego i starannie szlifujemy.
Dodatkowo, możemy je pomalować na wybrany kolor. Dostępne preparaty wraz z paletami kolorów znajdziesz tutaj.
Możemy całość zaimpregnować na ten sam kolor lub też skrzynia może mieć inny kolor niż pergola, podobnie dodatki (półki, wsporniki itp.).
Jeżeli zamierzasz pomalować skrzynię we własnym zakresie, ale chcesz, aby miała już wszytą filię, poproś o impregnację bezbarwną wnętrza skrzyni (aby zabezpieczyć drewno pod folią przed wpływem wilgoci).


4.) Piszemy zapytanie o wycenę, a w nim:

– wymiary (szerokość i wysokość całkowita pergoli; głębokość, szerokość i wysokość samej skrzyni) – można załączyć rysunek lub zdjęcie;
– potrzebna ilość;
– wybrany model pergoli (możemy zrobić wycenę dla kilku opcji – prosimy podać wszystkie, które Państwa interesują);
– wybrany kolor impregnatu;
– ewentualne dodatki do skrzyni (kółka, rączki, folia itp.) oraz do pergoli (doniczki wiszące, półki, kwietniki, girlandy itp.);
-przybliżoną lokalizację (istotne w przypadku wyceny kosztów dostawy większych zamówień) lub informację o chęci odbioru osobistego w Józefowie pod Warszawą.

GALERIA NASZYCH REALIZACJI:

Modele w podpisach według wzornika (jeżeli w nazwie wzoru jest ukośnik, np. C02/15 – oznacza to, że wzór C02 został zmodyfikowany na życzenie Klienta, a wartość po prawej dotyczy prześwitu w milimetrach)

Pergole typu A (z listewek 20x18mm)

Pergole typu B (z listewek 45x18mm)

Pergole typu F (z listewek 35x18mm)

Pergole typu C (z listewek 70x18mm)

Pergole typu E (z kantówek 45x28mm)