Driada.eu

Drewno z duszą

Dodatki dekoracyjne do pergol i ścianek ażurowych

 

Do naszych pergol i ścianek drewnianych oferujemy szereg dodatków, które pozwolą stworzyć idealną aranżację dostosowaną do Twoich potrzeb. Dzięki nim nadasz swojej ściance niepowtarzalny charakter według własnego pomysłu.

Za pomocą naszych dodatków można przekształcić ściankę ażurową w spektakularny ogród wertykalny, oryginalny regał lub wieszak do przedpokoju. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. 

PÓŁKI DREWNIANE wykonane z drewna, o dowolnej długości i szerokości. Mogą być impregnowane w tym samym kolorze co ścianka lub innym. Montuje się je na dowolnej wysokości, a sposób montażu zależy od rodzaju ścianki.

Dla wzorów paneli E01, E02 oraz E03 wykonujemy półki na wspornikach drewnianych, które wsuwa się pomiędzy szczebelki pergoli i przykręca do nich od tyłu.

Do wzorów z cieńszych listewek, których symbole zaczynają się na literę B, C lub F dedykowane są półki ze wspornikami ze stali nierdzewnej, zawieszane na dowolnej listewce poziomej.

Wykonujemy też półeczki wiszące na sznurku jutowym. Zawiesza się je na haczykach (wkręcanych lub zawieszanych). Polecane do wszystkich wzorów ścianek z wyjątkiem tych zaczynających się na literę A.

 

HACZYKI METALOWE wykonane ze stali nierdzewnej, służące do wieszania ozdób, kwiatów, przyborów oraz półek na sznurku. 

Do wyboru są haczyki wkręcane (do ich montażu konieczne jest wykonanie małego otworu w listewce pergoli lub w ramie) oraz haczyki w kształcie litery “S” zawieszane na szczebelkach (bezinwazyjne, ale nieco większe, przez co bardziej widoczne).

 

DONICZKI PLASTIKOWE odporne na warunki atmosferyczne. Posiadają uchwyty umożliwiające zawieszenie ich na szczebelkach kratki (w przypadku ścianek pełnych, bez przerw pomiędzy listewkami, stosujemy doniczki z otworem mocującym, który można zawiesić na uprzednio wkręconym haczyku bądź gwoździku).

Dostępne kolory: biały, szary, brąz oraz antracyt.
Dostępne szerokości:  14cm, 19cm oraz 38cm (dla doniczek z otworem mocującym: 19cm oraz 27cm) 

 

KWIETNIKI JUTOWE plecione ze sznurka jutowego grubości 6mm. U góry posiadają drewniane kółko, które można zawiesić na haczyku lub zdjąć i zawiązać makramę bezpośrednio na listewce pergoli. Długość dowolna (dłuższy kwietnik na zdjęciu ma długość 80cm, któtszy 60cm). Mogą też być podwójne (do zaiweszenia dwóch doniczek piętrowo). Osłonki i kwiaty widoczne na zdjęciach nie wchodzą w skład kwietnika.

WSPORNIKI Z HACZYKIEM do zawieszania kwiatów, pasujące do pergol o symbolach zaczynających się na E (E01, E02, E03). Mogą być impregnowane w wybranym kolorze. Polecane w przypadku większych doniczek, aby kwiatek nie opierał się o ściankę, lecz wisiał przed nią. Mogą służyć do mocowania naszych kwietników jutowych, jak również dowolnych doniczek wiszących. 

 

OSŁONKI KULISTE z tworzywa mrozoodpornego, z wyjmowanym wkładem. Idealnie pasują do kwietników sznurkowych, jak również półeczek.

Dostępne rozmiary: 14cm oraz 18cm

Występują w kolorze: białym, szarym, kremowym, beżowym oraz antracytowym (kolor wkładu: czarny).

 

DONICZKI DREWNIANE dowolnej wielkości (standardowa wysokość pokazana na zdjęciach to 17cm, może być też inna). Impregnowane na wybrany kolor, opcjonalnie wyścielone folią hydroizolacyjną.

Montowane do pergoli przy pomocy specjalnych zaczepów ze stali nierdzewnej (te dedykowane do wzorów paneli zaczynających się na C lub B można wieszać na szczebelkach w dowolnym miejscu, natomiast do paneli E01 i E02 jedna część zaczepu jest montowana na stałe do pergoli, a druga do doniczki)

Mogą też posiadać łańcuch stalowy bądź sznurek jutowy (wówczas wiesza się je na haczykach wkręcanych lub zawieszanych, na wszystkich wzorach ścianek oprócz tych zaczynających się na A).

 

GIRLANDY ŚWIETLNE ze sznurka jutowego o grubości 14mm z diodami mini LED. Zakończone na obydwu końcach supłem. Można je zaplatać bezpośrednio na szczebelkach pergoli lub podwieszać za pomocą haczyków.

Standardowo wykonujemy girlandy o barwie światła białej ciepłej, natomiast istnieje również możliwość zastosowania innych diod (białe zimne, niebieskie, multikolor). 

Zasilane bateryjne (w zestawie baterie oraz woreczek jutowy na puszkę od baterii) lub sieciowe (w zestawie kabel zasilający i zasilacz 230V).  Lina oraz diody są wodoodporne, natomiast źródło zasilania należy osłonić od działania czynników atmosferycznych.

Przykładowe długości:

ok. 3 m (50 LED) – zasilanie bateryjne

ok. 6 m (100 LED) – zasilanie bateryjne lub sieciowe

ok. 10 m (200 LED) – zasilanie sieciowe

GALERIA NASZYCH RELIZACJI Z DODATKAMI DEKORACYJNYMI: