Driada.eu

Drewno z duszą

Strona główna 9 OGRÓD 9 DONICE Z PERGOLĄ
Donica z pergolą

DONICE Z PERGOLĄ

Połączenie funkcji solidnej donicy z drewnianą drabinką to idealne rozwiązanie zarówno do wielkiego ogrodu, jak i na mały balkon.

Wykonujemy rozmaite rozmiary pergol – od wąskich kwietników na balkon, gdzie cenny jest każdy centymetr, aż po masywne donice z trejażem, pełniące funkcję ogrodzenia.

Donica z pergolą to idealne rozwiązanie gdy chcemy:

* dyskretnie zabudować taras bądź balkon, zyskując jednocześnie miejsce na rośliny całoroczne;

* zasłonić nieestetyczną ścianę lub ogrodzenie, zyskując efekt estetyczny od razu, zanim pnącza porosną drabinkę;

* uzyskać efekt maskujący i odgradzający ogród lub jego fragment bez konieczności trwałej ingerencji w podłoże lub istniejącą infrastrukturę.

Jak zamówić donicę z pergolą krok po kroku:

1.) Wybieramy model pergoli i jej wymiary.

Oferujemy szereg wzorów kratek z różnej szerokości listewek, w różnych odstępach, w ramie lub bez niej.  Wszystkie wzory można obejrzeć tutaj.

Maksymalna wysokość pojedynczej pergoli to 300cm.
Zawsze podajemy całkowitą wysokość pergoli, mierzoną od ziemi.
Głębokość całkowita konstrukcji = głębokość doniczki + grubość pergoli (4cm w przypadku modeli z ramą lub 3cm w przypadku wzorów bez ramy)

Modele bez ramy posiadają listwy pionowe przykręcane od tyłu do donicy, a listewki poziome zaczynają się powyżej doniczki (w związku z czym z tyłu doniczki widoczne jest mocowanie pergoli). Z kolei modele z ramą posiadają listewki na całej wysokości (również za donicą), co jest rozwiązaniem zapewniającym estetyczny wygląd zarówno od przodu, jak i od tyłu donicy.

Jeśli chcesz ustawić kilka pergol bez ramy obok siebie, możemy wykonać do nich dodatkowe deseczki pionowe w wybranym kolorze, którymi zamaskujesz łączenia pomiędzy poszczególnymi przęsłami.

Dostępne są też dekoracyjne dodatki do pergol (półki, kwietniki, haczyki i wiele innych). Ich szczegółowe opisy znajdziesz tutaj.


2.) Wybieramy rozmiar i wykończenie donicy

Doniczki wykonujemy ręcznie z desek o grubości aż 2.8cm, co sprawia, że są wyjątkowo trwałe, nie uginają się pod ciężarem ziemi i stanowią stabilną podporę dla pergoli.

Szerokość doniczki może być taka sama lub inna niż szerokość pergoli (np. gdy chcemy, aby pergola objęła całą szerokość balkonu, a donica tylko jej część lub odwrotnie – aby donica miała pergolę tylko do połowy szerokości).

Podając wymiary donicy, prosimy o informację, czy jej wysokość ma być dokładnie taka, jak podana, czy mamy ją dostosować do szerokości desek (żeby całość składała się z pełnych desek tej samej szerokości).

Wykończenie standardowe (domyślnie):

* drewno świerkowe, deski grubości 28mm;

* nóżki drewniane wysokości ok. 3cm

* dno ze szczelinami odpływowymi

Opcje dodatkowe (na życzenie):

* drewno modrzewiowe;

* szczotkowanie powierzchni donicy;

* nóżki metalowe lub drewniane dowolnej wysokości;

* kółka proste lub skrętne z blokadą jazdy;

* rączki drewniane, metalowe albo ze sznurka jutowego;

* zdejmowana pokrywa;

* wyścielenie folią hydroizolacyjną;

* ocieplenie styropianem (boki lub boki + dno);

* dno pełne (bez szczelin);

* dno podniesione (na dowolną wysokość);

* przegrody (nieraz przy dużych rozmiarach donic, obecność przegród jest konieczna)

* zamykany schowek z boku donicy lub na środku.


3.) Wybieramy kolor donicy oraz pergoli

Wszystkie nasze wyroby wykonujemy z drewna heblowanego i starannie szlifujemy.
Dodatkowo, możemy je pomalować na wybrany kolor. Dostępne preparaty wraz z paletami kolorów znajdziesz tutaj.
Możemy całość zaimpregnować na ten sam kolor lub też donica może mieć inny kolor niż pergola, podobnie dodatki (półki, wsporniki itp.).
Jeżeli zamierzasz pomalować donicę we własnym zakresie, ale chcesz, aby miała już wszytą filię i/lub ocieplenie, poproś o impregnację bezbarwną wnętrza donicy (aby zabezpieczyć drewno pod folią przed wpływem wilgoci).


4.) Piszemy zapytanie o wycenę, a w nim:

– wymiary (szerokość i wysokość całkowita pergoli; głębokość, szerokość i wysokość samej donicy) – można załączyć rysunek lub zdjęcie;
– potrzebna ilość;
– wybrany model pergoli (możemy zrobić wycenę dla kilku opcji – prosimy podać wszystkie, które Państwa interesują);
– wybrany kolor impregnatu;
– ewentualne dodatki do donicy (kółka, rączki, folia, ocieplenie, wieko itp.) oraz do pergoli (doniczki wiszące, półki, kwietniki, girlandy itp.);
-przybliżoną lokalizację (istotne w przypadku wyceny kosztów dostawy większych zamówień) lub informację o chęci odbioru osobistego w Józefowie pod Warszawą.

GALERIA NASZYCH REALIZACJI:

Po kliknięciu na zdjęcie, zobaczysz podpis, a w nim model według wzornika (jeżeli w nazwie wzoru jest ukośnik, np. C02/15 – oznacza to, że wzór C02 został zmodyfikowany na życzenie Klienta, a wartość po prawej dotyczy prześwitu w milimetrach)