Driada.eu

Drewno z duszą

SKRZYNIE DREWNIANE

 

Nasze drewniane skrzynie sprawdzają się zarówno w domu, jak i w ogrodzie, stanowiąc praktyczne i pojemne miejsce do przechowywania, o dodatkowych walorach dekoracyjnych.

Stosujemy najwyższej jakości materiały, które w połączeniu z precyzją wykonania i szeroką gamą kolorów i dodatków gwarantują piękny wygląd oraz funkcjonalność na lata.

Nasze kufry idealnie sprawdzają się:

* w sypialni jako skrzynie na pościel;

* w łazience jako kosze na pranie;

* w bawialni do przechowywania pluszaków lub innych zabawek;

* na tarasie jako schowek na poduszki ogrodowe, składane krzesła;

* w ogrodzie jako skrzynia na narzędzia, doniczki czy sprzęt sportowy.

* w przedpokoju jako siedzisko i schowek na obuwie.

Jak zamówić skrzynię drewnianą krok po kroku:

1.) Ustalamy wymiary skrzyni

Skrzynie wykonujemy ręcznie z desek o grubości aż 2.8cm, co sprawia, że są wyjątkowo trwałe, nie uginają się pod ciężarem. Mogą zatem służyć do przechowywania ciężkich przedmiotów, jak również pełnić rolę siedziska.

Podając wymiary skrzyni, prosimy o informację, czy jej wysokość ma być dokładnie taka, jak podana, czy też mamy ją dostosować do szerokości desek (żeby całość składała się z pełnych desek tej samej szerokości). Za zwyczaj stosujemy deski szerokości 7cm, zatem wysokość przy zachowani pełnych desek powinna być wielokrotnością 7cm + wieko i nóżki.

Domyślnie, podane wymiary traktujemy jako zewnętrzne, czyli ilość miejsca w środku skrzyni będzie mniejsza o grubość ścianek, wieka i innych elementów konstrukcyjnych. Jeżeli zależy Ci na tym, aby skrzynia pomieściła przedmioty o konkretnych wymiarach, zaznacz w wiadomości, że podane wymiary są minimalnymi wymiarami wewnętrznymi skrzyni – wówczas dostosujemy wymiary końcowe do tych wytycznych. Jeżeli istnieją jednocześnie jakieś ograniczenia maksymalnych wymiarów zewnętrznych (np. szerokość balkonu) – również koniecznie nas o tym poinformuj.


2.) Wybieramy wykończenie skrzyni oraz dodatki

Wykończenie standardowe (domyślnie):

* drewno świerkowe, deski grubości 28mm;

* nóżki drewniane wysokości ok. 3cm

* wieko na zawiasach ze stali ocynkowanej, wystające ok. 1-2cm z przodu skrzyni (dla łatwiejszego otwierania przy braku uchwytów)

* dno skrzyni pełne, bez szczelin odpływowych

Opcje dodatkowe (na życzenie):

* drewno modrzewiowe;

* szczotkowanie powierzchni skrzyni;

* drewno opalane;

* nóżki metalowe lub drewniane dowolnej wysokości;

* kółka proste lub skrętne z blokadą jazdy;

* rączki drewniane, metalowe albo ze sznurka jutowego (po bokach, ułatwiające przestawianie skrzyni i/lub w wieku dla łatwiejszego otwierania);

* wieko zdejmowane (bez zawiasów);

* ozdobne okucia w kolorze czarnym;

* podnośniki pneumatyczne;

* łańcuch zapobiegający odchylaniu się wieka do tyłu;

* oparcie (pełne lub ażurowe);

* pergola/ścianka ażurowa lub panel drewniany z wieszakami i/lub półeczkami;

* wyścielenie folią hydroizolacyjną, chroniącą drewno przed wpływem gromadzącej się wody opadowej (skrzynia nigdy nie będzie w 100% wodoszczelna, wszycie folii nie daje gwarancji, że woda nie dostanie się do środka);

* skobel do kłódki;

* przegrody (montowane na stałe lub wyjmowane).


3.) Wybieramy kolor skrzyni

Wszystkie nasze wyroby wykonujemy z drewna heblowanego i starannie szlifujemy.
Dodatkowo, możemy je pomalować na wybrany kolor. Dostępne preparaty wraz z paletami kolorów znajdziesz tutaj.

Zawsze impregnujemy skrzynie zarówno na zewnątrz, jak i w środku.
Możemy całość zaimpregnować na ten sam kolor lub też korpus skrzyni może mieć inny kolor niż wieko.
Jeżeli zamierzasz pomalować skrzynię we własnym zakresie, ale chcesz, aby miała już wszytą filię, poproś o impregnację bezbarwną wnętrza skrzyni (aby zabezpieczyć drewno pod folią przed wpływem wilgoci).

Ewentualna wyściółka z folii ma za zadanie chronić drewno wewnątrz skrzyni przed wpływem gromadzącej się wody opadowej (lub ziemi w przypadku używania jej jako donicy). Nie zapewnia ona natomiast 100% wodoszczelności skrzyni (zwłaszcza w przypadku wieka, z uwagi na obecność ruchomych zawiasów). Dlatego jeżeli skrzynia ma być wystawiona na działanie czynników atmosferycznych, przedmioty przechowywane w niej (narzędzia, zabawki itp.) powinny być przystosowane do użytku na zewnątrz lub przechowywane w wodoszczelnym pokrowcu (w szczególności poduszki, koce). Warto wówczas rozważyć zamówienie skrzyni z otworami odpływowymi (żeby woda nie gromadziła się na folii na dnie).


4.) Piszemy zapytanie o wycenę, a w nim:

– wymiary (głębokość, szerokość i wysokość skrzyni) – można załączyć rysunek lub zdjęcie;
– potrzebna ilość;
– wybrany kolor impregnatu;
– ewentualne dodatki (kółka, rączki, folia itp.)
-przybliżoną lokalizację (istotne w przypadku wyceny kosztów dostawy większych zamówień) lub informację o chęci odbioru osobistego w Józefowie pod Warszawą.

GALERIA NASZYCH REALIZACJI: